Ana Sayfa Eğitim 25 Ocak 2023 19 Görüntüleme

Dünyanın En Düzgün Kuluçka Merkezleri Açıklandı… YTÜ Startup House Birinci 10’da Yer Aldı

Dünya genelinde en yeterli kuluçka merkezlerinin kıymetlendirilerek sıralamaya alındığı UBI Küresel sonuçlarına nazaran, YTÜ Yıldız Teknopark’ın kuluçka ve girişimcilik merkezi olan YTÜ Startup House globalde ‘En Âlâ Üniversite Kuluçkası’ kategorisinde birinci 10’da yer alarak büyük muvaffakiyet elde etti. 

Uluslararası birçok üniversitenin girişimcilik ve kuluçka merkezlerini değerlendirilmeye alındığı UBI Küresel endeksi sonuçları açıklandı. 90 ülkeden bin 800’ün üzerinde kuluçka merkezinin sıralamaya alınarak değerlendirildiği endekste, YTÜ Startup House ‘En Âlâ Üniversite Kuluçkası’ olarak dünyada birinci 10’da yer aldı. 2013 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren YTÜ Startup House bünyesindeki teşebbüsçüler, son 5 yılda 2 milyardan fazla yatırım aldı. 

“Son 1 yılda 1000’den fazla nitelikli girişimciye dayanak verdik”

UBI Küresel sonuçlarını pahalandıran YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci ise, “Dünyanın en başarılı üniversitelerinin değerlendirildiği UBI Küresel endeksinde, YTÜ Startup House olarak birinci 10’da yer almamız teknoparkımız ve ülkemiz ismine gurur verici. Merkezimizin içinde 15’in üzerinde program yürütülüyor. Girişimcilere yer ofis imkanlarının yanı sıra, iş ağlarına erişim, sermaye, mentorluk üzere imkanlar da sağlıyoruz. Son 1 yılda 1000’den fazla nitelikli girişimciye takviye verdik ve 10’un üzerinde program düzenledik” dedi. 

“Girişimcileri Dünya Pazarına Açmak İçin Varız”

İnci şöyle devam etti; “Sahip olduğumuz yüksek teknolojiler ve iş birliklerimiz sayesinde her yıl yüzlerce girişimciye takviye veriyoruz. YTÜ Startup House ile girişimcilerin muhtaçlıklarını karşılıyor, onların pazara ulaşmalarına takviye oluyoruz. Merkezimiz ile girişimcilik ekosistemine her daim yeni bir soluk kazandırıyor, sistemlerimizi çağın gerekliliklerine ve dünyayla uyumlu bir formda geliştirmeye ihtimam gösteriyoruz. Ezber bozan, fark yaratan fikirlerin doğuşunu hızlandırdığımız YTÜ Startup House ile girişimcilerimizi küresele açılmalarını sağlamak ve bu emele uygun tüm kaynaklarımızı kullanmak için varız. Tabiatımız teknoloji ve bilişim olduğu için bu eksendeki tüm yeniliklerin birincisi olmaya da itina göstermeye devam edeceğiz.” 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

deneme bonusu veren siteler