Ana Sayfa Ekonomi 24 Ocak 2023 16 Görüntüleme

Demet İkiler, Publicis Groupe, EMEA Bölgesi’nden sorumlu Chief Operating Officer (COO) olarak şirketin bölgedeki liderlik kapasitesini güçlendirecek

İletişim dalının öncü önderlerinden biri olan Demet İkiler, Publicis Groupe’un büyümesini daha da hızlandırmak, iş birliklerini güçlendirmek ve bölge genelinde uzmanlığı artırmak üzere Publicis Groupe EMEA CEO’su Loris Nold ile güçlerini birleştirdi.

Publicis Groupe, EMEA bölgesi Operasyon Yöneticiliğine (COO) Demet İkiler’in atandığını duyurdu. Yeni atamayla kümenin bölgedeki liderlik grubunu yönetecek olan İkiler, şirkette yeni bir dinamizm yaratarak pazardaki Publicis varlığına güç katacak.

Publicis Groupe’a katılmadan evvel 20 sene boyunca WPP’de vazife alan İkiler, bu müddet zarfında GroupM EMEA CEO’su ve WPP Ülke Yöneticisi unvanlarıyla GroupM’in global liderlik grubunda rol aldı. Müşterilere yönelik daha yenilikçi, kültürlerarası tahliller geliştirilmesine liderlik ederken kapsayıcı ve güçlü idare yeteneğiyle dikkat çeken İkiler,  Fortune ve The Economist tarafından dünyanın en güçlü on bayan CEO’sundan biri seçildi. Tüm bunların yanında 2022 yılında Empower’ın 100 Rol Model Yönetici listesinde de yer aldı.

Birleşmiş Milletler Global Prensipler Sözleşmesi’nde İdare Konseyi Üyeliği misyonunu yürüten İkiler, çeşitlilik ve kapsayıcılık alanlarındaki çalışmaları yönetiyor. İkiler, WPP’den evvel ise Zenith ve Saatchi & Saatchi’de vazife almıştı. Publicis Groupe’ta çalışmalarını Loris Nold’a raporlayacak olan İkiler, İdare Komitesi’nde rol alacak.

Nold ile yakın iş birliği içinde çalışacak olan İkiler, pazarlararası iş birliğini artıracak, ilişkileri güçlendirecek ve müşteriler için daha fazla uzmanlık ve kapasite; çalışanlar için ise daha fazla fırsat sunacak bütüncül bir EMEA bölge operasyonu yaratmaya odaklanacak.

Publicis Groupe EMEA CEO’su Loris Nold, hususla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Demet üzere şahane bir başkanı ve ilham veren bir insanı Publicis ailesinde görmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Demet uzun yıllardır birlikte çalışmak istediğim bir isimdi ve EMEA bölgesine ait argümanlı amaçlarımız için ondan daha uygun bir isim düşünemiyorum. Demet, büyük ölçekli müşteriler ve operasyonlara liderlik etme konusundaki engin tecrübesine ek olarak, EMEA ekosistemine dair derinlemesine anlayışının yanında eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık mevzularına olan tutkusuyla, dalın en ileri görüşlü başkanlarından biri olma özelliğini taşıyor. Bu yüzden kendisinin Publicis Groupe bünyesinde değişimin en tesirli temsilcilerinden biri olacağına hiç kuşkum yok. Demet ile müşteri tahlilleri alanında birlikte çalışarak, mevcut kapasiteyi güçlendirip ülke önderlerimizin de takviyesiyle EMEA bölgesi genelinde iş birliği ve inovasyonu artıracağız.”

Publicis Groupe EMEA Chief Operating Officer (COO) Demet İkiler, şu değerlendirmede bulundu: “Publicis Groupe’a ve böylesine ileri görüşlü başkanlardan oluşan güçlü bir gruba katılmak büyük bir zevk, onur ve sorumluluk. Her bağlamda çok âlâ tanıdığım ve yıllarca çalıştığım bu bölgede tesir yaratma ve gelişimi hızlandırma fırsatlarını sabırsızlıkla bekliyorum. İş tesirini artırmak emeliyle müşterilerle kurulan iş birliğini daha da güçlendirme, bunu yaparken de birçok farklı kaynak ve beceriyi faal bir halde kullanma potansiyeli, benim için bu teklifin en cazip yanı oldu. Hayatımın ve bu seyahatin bir kesimi olan herkese minnettarım. Önümdeki bu yeni sayfayı heyecanla beklerken, daha fazlasını ve daha düzgününü sunmak için sabırsızlanıyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

deneme bonusu veren siteler