Ana Sayfa Basın Bülteni 23 Ocak 2023 16 Görüntüleme

Bodrum’un kanalizasyon çizgisinde yüzde 93 tamamlandı

MUĞLA (İGFA) – Türkiye’nin ve Avrupa’nın kıymetli ve beğenilen turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum’un altyapı sorunu Muğla Büyükşehir Belediyesi ile tahlile kavuşuyor. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum tarihinin en büyük altyapı yatırımı olarak dikkat çeken ve Bodrum’un kanalizasyon sıkıntısını ortadan kaldıracak olan alt yapı çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor.Bodrum Kanalizasyon Şebekesi Sınırı İmal İşi kapsamında bölgeye 105 km uzunluğunda kanalizasyon çizgisi yapılacak.

Güncel döviz kuru ile 519 Milyon TL maliyetiolan ve Bodrum halkının yüzde 30’unun yaşadığı Turgutreis, Akyarlar ve Gümüşlük etrafına yapılan en büyük altyapı yatırımı olarak dikkat çeken Bodrum kanalizasyon projesinde çalışmaların yüzde 93’ü tamamlandı. Çalışmalar kapsamında bugüne kadar 94 bin 300 metre kanalizasyon, parsel ve terfi sınırı imalatı, 2 bin 234 adet muayene bacası ve 915 adet de parsel bacası imalatı tamamlandı. Ayrıyeten çalışmalar sırasında bozulan yollarda 31 bin 650 metrekare beton/kilitli parke taşı tamiratı ile 44 bin 875 metrekare asfalt tamiratı (Sathi-Sıcak) yapıldı.

buyuksehir bodrum da kanalizasyon projesini tamamliyor 3 1674478078 448

1 MİLYAR 438 MİLYON TL ALTYAPI YATIRIMI

Bodrum kanalizasyon projesinin yanı sıra Yarımada’ya ayrıyeten ödemesi Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Torba Kanalizasyon, Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Artıma Tesisi, Gümbet-Gümüşlük Arıtma Tesisi kapasite artışı ve Mümtaz Ataman, Atatürk Caddesi alt ve üstyapı yenileme çalışması yapılıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi tüm bu çalışmalarla Bodrum’a aktüel döviz kuruna nazaran 1 Milyar 438 Milyon TL maliyet ile altyapı yatırımları devam ediyor.

deneme bonusu veren siteler