Ana Sayfa Kültür & Sanat 24 Ocak 2023 15 Görüntüleme

Beylikdüzü Nazım Hikmet ve Uğur Mumcu’yu Anacak

Beylikdüzü Belediyesi, 30.Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında bir dizi aktiflik düzenleyecek.

Usta şair Nazım Hikmet ile araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’nun anılacağı etkinlikler, 23 Ocak Pazartesi (Bugün) Nebil Özgentürk’ün yönettiği “Nazım Aramızda” isimli belgesel gösterimi ve söyleşi programıyla başlayacak.

Beylikdüzü Belediyesi, 30.Adalet ve Demokrasi Haftası hasebiyle düzenleyeceği programlarla usta şair Nazım Hikmet ile araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’yu anacak. Hafta kapsamında birinci olarak 23 Ocak Pazartesi (Bugün), Nebil Özgentürk’ün yönettiği “Nazım Aramızda” isimli belgesel gösterimi ve söyleşi programı gerçekleşecek. Aktiflik, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM) Beylikdüzü Sahnesi’nde saat 19.00’da başlayacak.

24 Ocak Salı günü ise saat 19.45’te, BAKSM giriş katındaki fuaye alanında, “Uğur’lu Türküler” isimli şiir ve müzik dinletisi düzenlenecek. Dinleti öncesi, usta gazeteciliğiyle Türkiye tarihine ismini yazdıran Uğur Mumcu’nun haberlerinden oluşan bir görüntü gösterimi yapılacak.

Programlar hafta boyunca devam edecek

Etkinlikler kapsamında, 26 Ocak Perşembe günü saat 20.00’da CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ile gazeteci ve muharrir Murat Ağırel’in iştirakiyle “Vurulduk Ey Halkım, Unutma Bizi!” isimli söyleşi gerçekleşecek. BAKSM Beylikdüzü Sahnesi’ndeki söyleşide Uğur Mumcu ve gazetecilik tarihine bıraktığı izler üzerine konuşulacak. Haftanın son aktifliği ise Rutkay Aziz ve Dolunay Soysert’in katılacağı “Nazım’ı Anlamak” isimli söyleşi olacak. Aktiflik saat 17.00’da BAKSM giriş katta bulunan fuaye alanında gerçekleşecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

deneme bonusu veren siteler